Sierra Nevada er det 7.største bryggeriet i USA, målt i produksjonsvolum. I norsk målestokk snakker vi altså om noe langt større enn et mikrobryggeri! Med bestselgere som Sierra Nevada Pale Ale, Porter og Torpedo har de nådd et stort og trofast publikum over hele verden.
Etter min gane lager dette bryggeriet kvalitetsøl over hele linja, og denne Brown Alen er intet unntak. Dette er nettopp slik en Brown Ale skal smake. Søt og fyldig med en fremtredende sjokoladesmak og en liten symfoni av smaker, inkludert en bitter og smakfull avslutning. Typeriktig og spennende på en gang. Vi får håpe den norske distributøren Beer Enthusiast får innpass på polet for denne!
Tilgjengelig: Drinkstore, Dublin
ABV: 5
Style: Brown Ale
Brewery: Sierra Nevada Brewing Co
Region: USA
Den kommer nok ikke i år, men så fort Beer Enthusiast har fått en ordentlig avtale med Sierra Nevada kommer det nok en hel del godsaker fra Chico 🙂
Der ser ut som at vi er noget uenige:
http://beer-is-the-new-wine.blogspot.no/2011/12/sierra-nevada-tubmbler.html
Jeg tar muligens alkoholprosenten mer i betraktning enn du gjør? Synes at alkoholsvake øl ikke nødvendigvis skal trekkes fordi de er litt «tynne». Det ligger jo i enkelte øltypers natur å være det 😉