Det absolutt «tykkeste» øl jeg har drukket. Nesten sort, men med brune kanter og et beige skum. Stappet med smaker og en sødme som får deg til å ønske mer. Det spesielle med denne ølen er at den er brygget med en av verdens dyreste kaffesorter, den vietnamesiske «Ca Pe Chon»-kaffen. Denne kaffen er spesiell fordi den er laget av avføringen til et lite røyskattaktig dyr. Dette dyret spiser nemlig kun de beste av disse kaffebønnene, og enzymene som blir tilsatt via fordøyelsessystemet gir kaffebønnene en ekstra sterk smak og enda sterkere aroma. Alkoholprosenten på 10.9 er fullstendig skjult. Her finnes dype kaffe- og kakaotoner med en perfekt humlebitterhet i etterkant. Munnfølelsen er eksepsjonell! Dette fungerer som ren terapi. En nytelse på alle måter. Alle smaksløker settes i helspenn!
Servert fra cask. En smaksopplevelse av de helt sjeldne! Ikke la sjansen gå deg forbi dersom du får sjansen til å smake på denne! Denne er blant mine topp 5.
Jeg har også drukket denne fra flaske en rekke ganger. Cask-versjonen var fantastisk, men flaskeversjonen står ikke mye tilbake for denne. Dette er «Probably the best beer in the world».
ABV: 10.9
Style: Imperial Stout
Brewery Mikkeller
Region Denmark



Legg igjen en kommentar