Braumanufaktur Potsdamer-Stange

12 11 2012

Braumanufactur Forsthaus Templin er en liten bryggeripub like utenfor Berlin. Puben brygger flere økologiske øl, blant annet denne Potsdamer-Stange, Dunkel og Hell. I tillegg har de De baserer alle sine øl på økologisk fremstilte råvarer fra Tyskland, bortsett fra humlen, som de ikke har funnet noe økologisk fremstilt alternativ til. Ølet blir pasteurisert, men ikke filtrert i fremstillingsprosessen.

Ølet har en flott ufiltrert farge, lys brunt med et oransje skjær. En floral lukt er tydelig gjennom det tette skummet. Smaken er hovedsaklig honning, mandel og søt humle. Som i mange tyske øl har også dette et høyt CO2-innhold og virker friskt og leskende å drikke. Munnfølelsen er fyldig Fyldig og god smak.

Kellerbier, eller Zwickelbier som den litt mer alkoholsvake varianten heter på tysk er en ganske vanlig tysk øltype. Det spesielle med ølet er at det finnes i både over- og undergjærede versjoner. Ettersom det er ufiltrert og ofte upasteurisert, blir resultatet en fyldig og smakfull øl.

ABV: 4.8

Style: Kellerbier

Brewery: Braumanufaktur Forsthaus Templin

Region: Germany


Handlinger

Informasjon

Ett svar

12 11 2012
Frank k.

Den må jeg smake 🙂

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s




%d bloggere liker dette: