Vi fikk tilsendt 8 flasker med hjemmebrygg fra brødrene Solhaug i Gvarv Haandbryggeri. Her er vår anmeldelse av brygg nummer 3. En Stout! På de to første bryggene har vi gitt en 5er (Perfekt Pale Ale, 5.9%) og en 6er (Gvarv Pilsner, 6.1%). Kan suksessen fortsette for brødrene Solhaug?

3 svar til «Kjempetorsken anmelder hjemmebrygg, del 3»

  1. Hei Tom. Har fått en del «sinte» kommentarer fra jernbaneansatte. Øl har du nok greie på sier de, men ikke jernbanesviller:) De opplyser om at det fortsatt brukes tresviller impregnert med kreosot på jernbanen. Hovedsaklig har de gått over til betongsviller, men det brukes kreosot sviller fremdeles, blant annet på bruer.

  2. I 2008 var vi en guttegjeng på pub-tur til Cambridge og i en av CAMRA (CAMpaign for Real Ale) pubene (husker ikke hvilken) smakte vi en stout (tror jeg) som het Witchfinder og den fant vi ut hadde en smak av gamle jernbabesviller (kreosot). 🙂

    Morsomt med viedo anmeldelser 🙂

  3. Kjempetorsken avatar
    Kjempetorsken

    @Assistant Brewer: Vi hadde endel kreosotsviller i hagen inntil nylig, men fikk pålegg om å fjerne dem. Trodde jernbanemyndighetene også hadde sluttet med disse, men beklager til alle jernbaneansatte at feilaktige opplysninger kom frem i anmeldelsen!

    @Oddik; Takk! Dersom smaken ikke tar helt overhånd, kan jeg godt tenke meg at en assosiasjon til kreosot kan være godt i en stout. Det har jo det litt brente/røkte preget som jo passer godt til stout/porter.

Legg igjen en kommentar

Trender